Archive for CRONIQUES

81 atletes del ATE a la XVIII MILLA URBANA DE TORTOSA

14479517_1109212292519952_8065176742434984833_n

El passat cap de setmana l’ATE – Atletisme Terres de l’Ebre vam participar a la XVIII Milla Urbana de Tortosa, que dissabte passat complia el seu divuitè aniversari i va reunir 308 participants, una de les xifres més altes dels darrers anys.

14479517_1109212292519952_8065176742434984833_n

En quant al nostre club també fou tot un ÉXIT DE PARTICIPACIÓ, ja que hi van participar 81 atletes taronja.

AINA CUGAT;  CESC SALIDO; LAIA MORESO; EDURNE GALEANO; AINOA             CABALLE; MARTA MESEGUER; GEORGINA         SEGARRA; ALEXANDRA SIMON; LEYRE   BENET; LEIRE ANDREU; XAVIER ALBERTON; GUILLEM FERNANDEZ; IKER ARASA; CRISTIAN BENITO; AITOR ANDREU; MARCSANZ; XAVIER       BAUBI; JOAN MARC ROYO; IKER                BALLESTEROS; VIRGILI  SANCHEZ; ARNAU CORTIELLA; ENRIC PADROSA; LEO VILAUBI; KIONA GOMBAU; ROGER GALVE; POL ALAIXENDRI; ALEIX PRADES; XAVI MORESO; IKER GARCIA; ROGER NADAL; HELENA             PARREU ; JUDIT                ALBACAR; JULIA FERRANDO; JULIA BLANCH; JULIA ESPUNY; ITZIAR SANTILLANA; VIOLETTE SANCHEZ; IZAN HAYNES; ARNAU BLANCH; RUBEN MESTRES; MARC SUBIRATS; ARNAU               RODRIGUEZ; IKER BAUBI; BIEL CALVET; PAUMONFORTE; CINTA HERRERO; ARES PUENTES; MATILDE  GONZALEZ; SAGRARIO CANALDA; ARIADNA                CHAVARRIA; JOANA MONTSERRAT; AYLA LLUPIA; GABRIELA RUIZ; ARNAUGALVE; IVAN SANTILLANA; MARCEL BELTRAN; MARC PRADES; JONATHAN ANDREU PAU PRADES; CINTA TURCH; TERESA GIMENEZ; NEREA                ACCENSI; VIRGINIA ANGUERA; CINTA ALTAVA; LAIA MONFORTE; MARIA TOMAS; MARTA HERRERO; TONI GIMENEZ; VICTOR          MARTI; IÑIGO   SANTILLANA; GUILLEM                CASTELLNOU; AIDA ACCENSI; RICARD ROYO; ALEIX VALLESPÍ; JESUS  CAPARROS; XAVIER ANDREU; JOAN VENTURA; LUIS FRANCISCO            PUENTES; MARTA HERNANDEZ; MONICA MONTEVERDE; AINOA  PUENTES.

Els podis del ATE  foren 24:

  • PREBENJAMÍ FEMENÍ (2009-2010) 300 m: 1a Ainoa Caballé (ATE) 1’07”, 2a Edurne Galeano (ATE) 1’09”
  • BENJAMÍ FEMENI (2007-2008) 700 m: 2a Judit Albacar (ATE) 2’43
  • ALEVÍ FEMENÍ (2005-2006) 1.000 m: 1a Ares Puentes (ATE) 3’51”, 2a Gabriela Ruiz (ATE) 3’56”, 3a Matilde Gonzalez (ATE) 3’57”.
  • ALEVÍ MASCULÍ (2005-2006) 1.000 m: 1r Arnau Blanch (ATE) 3’32”, 2n Izan Haynes (ATE) 3’35”.
  • INFANTIL FEMENÍ (2003-2004) 1.609 m: 1a Nerea Accensi (ATE) 6’44”
  • INFANTIL MASCULÍ (2003-2004) 1.609 m: 1r Marcel Beltran (ATE) 5’47”, 2n Ivan Santillana (ATE) 5’55”
  • CADET FEMENÍ (2001-2002) 1.609 m: 2a Laia Monforte (ATE) 6’14”, 3a Maria Tomàs (ATE) 6’32”.
  • CADET MASCULÍ (2001-2002) 1.609 m: 1r Toni Gimenez (ATE) 5’36”, 2n Víctor Martí (ATE) 5’58”.
  • JUVENIL FEMENÍ (1999-2000) 1.609 m: 2a Aïda Accensi (ATE) 7’29”.
  • JUVENIL MASCULÍ (1999-2000) 1.609 m: 1r Iñigo Santillana (ATE) 5’28”; 3r Guillem Castellnou (ATE) 5’46”.
  • ABSOLUT FEMENÍ (1998 i abans) 1.609 m. 2a Ainoa Puentes (ATE) 6’55”.
  • ABSOLUT MASCULÍ (1998 i abans) 1.609 m. 2n Jesús Caparrós (ATE) 5’06
  • VETERANS FEMENÍ (=>40 anys) 1.609 m: 1a Marta Hernandez (ATE) 8’44”, 2a Mònica Monteverde (ATE) 8’44”.
  • VETERANS MASCULÍ (=40> anys) 1.609 m: 2n Luis Puentes (ATE) 5’45”, 3r Joan Ventura (ATE) 6’16”.

 

TOTES LES FOTOS DE LA CURSA per MAITE RIBOT: https://www.flickr.com/photos/ate/albums/72157672609465974


LAIA MONFORTE CAMPIONA D’ESPANYA CADET AMB LA SELECCIÓ CATALANA

13502104_1156930557704465_2125835336696020213_n

El passat cap de setmana, 18 i 19 de juny, es va celebrar el Campionat d’Espanya Cadet per Seleccions Autonòmiques, organitzat pel Consejo Superior de Deportes, a Cartagena. . L’atleta Laia Monforte, la pupil·la d’Álvaro Aljarilla, va ser seleccionada per participar als 600mll de Selecció Catalana gràcies a la gran temporada realitzada i ser líder en aquesta prova del rànquing català cadet. Laia, va puntuar per a la selecció amb la seva 8a posició als 600mll. Amb aquesta puntuació i amb els de la resta de l’equip català es proclamaren CAMPIONES D’ESPANYA PER FEDERACIONS CADET, imposant-se a la Comunitat Valencia que fou segona i a Andalusia que fou tercera.


8 medalles i 13 finalistes del ATE-Atletisme Terres de l’Ebre al Campionat de Calalunya benjamí, aleví, infantil i Veterà

foto premsa
El dissabte es va disputar la final del Campionat de Catalunya de promoció a Castellar del Vallès. Els atletes de l’Escola de l’ATE van aconseguir 2 subcampionats i 2 tercers llocs, a més de les 13 places de finalistes.

 

Els subcampionats se’ls van emportar la Violette Sánchez en salt de llargada amb un salt de 3,43m (MMP) i l’alevina Gabriela Ruiz als 60mll amb un registre de 8”78 (MMP)

13344798_1151801954883992_1918925814133942483_n      13394159_1151711431559711_4179710714791088080_n

Les dos medalles de bronze les van aconseguir la infantil Maria Vidal als 150mll amb una marca de 20”61 i l’aleví Izan Haynes als 600mll amb una marca personal de 1’46”71.

13393935_1152206184843569_7304330736097463336_n    13412992_1152206128176908_531561265357261851_n

Les posicions de finalista les van obtenir Arnau Blanch, 4t al Salt de llargada amb una salt de 4,32m. (MMP) i 5é als 60mll amb un temps de 8”91 (MMP).  La benjamina Itziar Santillana 5a en 1000mmarxa on aconseguí una espectacular MMP de 6’09”10. L’alevina Ares Puentes amb una 7a posició als 2000mll amb una gran marca personal de 7’27”96, la benjamina Júlia Ferrando en salt de llargada amb un salt de 3,26m. (MMP). L’aleví Rubén Mestres 10é al salt de llargada amb un salt de 4,17m. (MMP) i 14é als 60mll. L’aleví Izan Haynes 6é en salt d’alçada amb un salt 1,30m, igualant marca amb el 4t i 5é. L’alevina Gabriela Ruiz 4a als salt de llargada amb un salt de 4,34m.

També realitzaren una gran actuació l’aleví Pau Curto 8é en llançament de Pes a un tir de 8m; l’alevina Matilde Gonzalez 15a als 60mll; l’infantil Arnau Galve 11é als 1000mll; l’infantil Ivan Santillana 9é als 1000mobstacles amb un temps de 3’22”33 (MMP).

13413003_10153618913237091_6883475988200254960_n 13419188_10153618913352091_2172409296971365794_n

Cal destacar que en la suma total de punts per clubs, el Club Atletisme Terres de l’Ebre va finalitzar en 7a posició en categoria aleví d’entre 60 clubs de tot Catalunya que hi van participar i la 14a posició en categoria benjamí, el que demostra el gran nivell que van deixar els atletes a les pistes de Castellar.

D’altra banda, diumenge es va disputar el Campionat de Catalunya Veterà a Gavà on s’aconseguiren 4 medalles de plata.

 

Les medalles les aconseguiren la segona posició de Jesús Caparrós als 800mll amb una MMP de 1’59”56 i subcampió també als 1500mll i Xavier Andreu doble medalla de plata en tanques altes i baixes.

13418682_1152316701499184_3275529033148286741_n        13450157_1152482731482581_4411207253000559574_n

Destacar també la gran actuació de Lluis Puentes que es quedà a una sola posició del podi, 4t als 400mll amb una MMP de 59”81 i 7é als 800mll amb un temps de 2’17”55.

13418691_10153618907287091_6682664303037405762_n

Els entenadors dels atletes, Arantxa Rius i Álvaro Aljarilla estan molt contents pels resultats obtinguts, tancant així una temporada de récord i espectacular per a les categories de promoció Benjamí, Aleví i Infantil.


GRANS Resultats a la 2a Jornada del Campionat Territorial

13178765_1130228667041321_7160997321506223066_n

Aquest cap de setmana s’ha disputat la 2a jornada del Campionat Provincial de Pista Aire Lliure a Amposta, juntament amb un Control Absolut. Cal destacar la gran presencia d’atletes del ATE i els podis obtinguts.

13178765_1130228667041321_7160997321506223066_n

On destaquen el domini en els RELLEUS del ATE en totes les categories. La primera posició en el relleus de 4x60mll Benjamí femení (J.Albacar – J.Espuny – J.Ferrando – V.Sanchez), 4x60mll Aleví masculí (H.Colomé – P.Monforte – I.Haynes –D.Galiana), 4x80mll Infantil Masculí (M.Beltran – I.Santillana – A.Galve – O.Turch) 4x80mll Infantil femení (N.Accensi – M.Vidal – C.Turch – V.Anguera) 4x100mll cadet femení (L.Monforte – J.Berengué – . Segona posició del relleu 4x60mll aleví femení (A.Puentes – M.Curto – A.Chavarria – G.Ruiz).

En categoria benjamí destaca la primera posició de Violette Sanchez en salt de longitud i la segona posició de Judit Albacar. En els 1000mll segona posició també per a Judit.

En aleví, primera posició d’Izan Haynes i Ares Puentes i tercera de Pau Monforte als 2000mll. I en salt de llargada segona posició de Gabriela Ruiz.

En infantils, domini de Nerea Accensi als 3000mll femenins, i en masculí segona posició per a Arnau Galve. Als 600mll plata per a Marcel Beltran i bronze per a Ivan Santillana.

En cadet, segona posició per a Maria Tomàs als 3000mll i podi també per a Victor Martí.  I als 100mll segona posició per a Laia Monforte i finalista també Joana Berengué.

En juvenil gran marca aconseguida per l’atleta Iñigo Santillana als 3000mll, aconseguint la segona posició.

I al control absolut domini de l’atleta Jordi Anguera, on també va realitzar un gran paper el seu company d’entrenament Ricard Royo.


14 EQUIPS DEL ATE participen A LES SEMIFINALS DE CATALUNYA DE RELLEUS A Castellar del Vallés i Mataró i 4 es classifiquen per a les FINALS

25997535634_eb9911e757_k

14 EQUIPS DEL ATE HAN PARTICIPAT A LES SEMIFINALS DE CATALUNYA DE RELLEUS A Castellar del Vallés i Mataró.

i…… 4 equips CLASSIFICATS per A LES FINALS DEL CAMPIONAT DE CATALUNYA DE RELLEUS QUE ES CELEBRARÀ A TARRAGONA EL PROPER 14 DE MAIG.

BENJAMINS

– EQUIP MASCULI. 26ª POSICIÓ. 4x60mll format per Enric Padrosa, Leo Vilaubí, Roger Galve, Aleix Prades. (48 equips participants).
– EQUIP FEMENÍ. CLASSIFICAT A LA FINAL 4X60mll format per Judit Albacar, Júlia Ferrando, Itziar Santillana, Violette Sanchez. (36 equips participants)

 

ALEVINS

– EQUIP A MASCULÍ. CLASSIFICATS A LA FINAL: 4X60mll Masculí format per Izan Haynes, Pau Monforte, Hugo Colomé, Dan Galiana. (68 equips participants)
– EQUIP A FEMENÍ. CLASSIFICATS PER A LA FINAL: 4x60mll Femení format per Gabriela Ruiz, Ares Puentes, Matilde Gonzalez, Sagrario Canalda. (75 equips participants)
– EQUIP B FEMENÍ. 27ª POSICIÓ 4X60mll format per Cinta Herrero, Martina Curto,
Ariadna Chavarria, Llum Montagut (75 equips participants).

– EQUIP A. 16ª POSICIÓ 3x600mll format per Izan Haynes, Hugo Colomé, Pau Monforte. (68 equips participants)
– EQUIP A. CLASSIFICATS PER A LA FINAL 3X600mll format per Ares Puentes, Cinta Herrero, Gabriela Ruiz. (71 equips participants)
– EQUIP B. 33ª POSICIÓ DE 3x600mll format per Sagrario Canalda, Matilde Gonzalez, Ariadna Chavarria. (71 equips participants)

 

INFANTILS

– EQUIP A MASCULI. 16ª POSICIÓ. 4X200mll Masculí format per Oriol Turch, Marcel Beltran Lliberia, Ivan Santillana. (60 equips participants)
– EQUIP B MASCULÍ. 36ª POSICIÓ. 4x200mll Masculí format per Biel Andreu, Marc Prades, Pau Prades, Jordi Cortiella. (60 equips participants)
– EQUIP A FEMENÍ. 12ª POSICIÓ. 4x200mll Femení format per Maria Vidal Poy, Cinta Turch, Virginia Anguera, Nerea Accensi Pellisa. (75 equips participants)
– EQUIP B FEMENÍ. 32ª POSICIÓ. 4x200mll Femení format per Anna Cardona, Nerea Estupiñá, Anna Tomàs, Teresa Gimenez. (75 equips participants)

 

CADETS

– EQUIP MASCULÍ 17ª POSICIÓ 4x300mll Masculí format per Toni Giménez Ribot, Klaus Ditterich, Sergi Fonti Font, Arnau Padrosa. (34 equips participants)
– EQUIP FEMENÍ 10ª POSICIÓ 4x300mll Femení format per Laia Monforte, Maria Tomàs, Joana Berengué, Marina Curto. (43 equips participants).

FOTOS: https://www.flickr.com/photos/ate/albums/72157665291037993


TONI GIMENEZ plata i LAIA MONFORTE bronze als 600mll del CAMPIONAT DE CATALUNYA CADET DE PISTA COBERTA

page

Aquest diumenge 28 de febrer, s’ha celebrat la vintena edició del Campionat de Catalunya Cadet en Pista Coberta a Sabadell. Més de dos centenars d’atletes han participat en aquest autonòmic destinat als atletes nascuts els anys  2001 i 2002.

5 ATLETES DEL ATE havien estat seleccionats per poder-hi participar gràcies a les seves marques aconseguides durant la temporada de pista coberta; tots ells en la prova de 600mll.

A la jornada del matí han aconseguit molts bons registres tots els atletes:

– Toni Giménez Ribot 1’30″77
– Sergi Font 1’38″52
– Marina Curto 1’49″92
– Marta Herrero 1’56″31
– Laia Monforte 1’43″72

IMG-20160228-WA0006

Finalment, a la JORNADA FINAL s’han classificat la Laia Monforte i Toni Gimenez.

Els dos atletes han realitzat una espectacular cursa en la que s’han proclamat tercera de Catalunya i subcampió de Catalunya, respectivament.

  • Toni Gimenez 1’28″70 – MEDALLA DE PLATA
  • Laia Monforte 1’47″04 – MEDALLA DE BRONZE

#entrenosaljarilla

IMG-20160228-WA0025 IMG-20160228-WA0026 IMG-20160228-WA0027 IMG-20160228-WA0028 IMG-20160228-WA0029 IMG-20160228-WA0040 IMG-20160228-WA0041


RICARD ROYO i AINOA PUENTES al Campionat de CATALUNYA Junior de PISTA COBERTA

12801207_1076955529035302_2162990591214273054_n

RICARD ROYO 4rt als 60mll (7″16) al Campionat de CATALUNYA Junior de Pista Coberta i 5é als 200mll (22″83) amb MMP.

AINOA PUENTES 7a als 800mll (2’36″48) al Campionat de CATALUNYA Junior de Pista Coberta

#entrenosAljarilla


Ricard Royo aconsegueix la mínima per al Estatal de Pista Coberta Junior i es classifica a la final dels 60mll del Campionat de Catalunya Absolut.

12654468_1058540347543487_9394010396656450_n

24756830760_54639e047f_k

  • Foto Final 60mll Campionat Catalunya Absolut. Ricard Royo carril 8.

El passat diumenge 14 de febrer, es va celebrar a Sabadell el 40è Campionat de Catalunya Absolut en Pista Coberta a Sabadell. Amb un extraordinari nivell de marques, es va viure un gran campionat autonòmic amb grans registres i diferents nou rècords establerts.

L’atleta JUNIOR Ricard Royo, que entrena amb Aljarilla al ATE i corre amb l’AAC, va ser admès per participar al Campionat Absolut en la Prova de 60mll.

A semifinals va aconseguir una espectacular marca de 7”15 que li donà el pas a la final i MÍNIMA PER AL CAMPIONAT D’ESPANYA de Pista Coberta JUNIOR que es celebrarà el 19-20 de Març a Sabadell.

Finalment, aconseguí la vuitena posició en la final dels 60mll, per tant es troba entre els millors velocistes autonòmics.

 

Resultats: http://www.fcatletisme.cat/Pcoberta/2016/resulcatabsolutpc140216.pdf

Fotos del Campionat: Fotos TEO TOVAR


RICARD ROYO Y JOANA ALCOVERRO MEDALLA AL CAMPIONAT DE CATALUNYA

Imagen1

El passat cap de setmana 21 i 22 de Juny, es va celebrar el Campionat de Catalunya a l’aire lliure de les categories juvenil, junior i promesa a Lloret de Mar.

Els atletes del ATE, filials amb l’agrupa van realitzar un GRAN paper.  L’atleta juvenil Ricard Royo aconseguí medalla de plata en la prova de 200mll (22”67) i 4a posició en 100mll. La junior Joana Alcoverro medalla de bronze en 800mll amb una MMP de 2’20”41, mínima per als estatals.

L’atleta promesa David Sánchez fou 5é en 400mll amb una MMP de 49″84 i 4t en 200mll amb una MMP de 22″62. El junior Aitor Ros participa en la prova dels 100mll tot i no poder millor el seu millor registre.

La juvenil Dayana Alemany fou sisena als 800mll amb una MMP de 2’25”52. La juvenil Ainoa Puentes 11a als 1500mll amb MMP de 5’28”12. La junior Cinta Sabaté vuitena en la prova de 1500mll i també MMP de 5’16”48.


JESÚS CAPARRÓS ACONSEGUEIX DOS MEDALLES DE BRONZE AL CAMPIONAT DE CATALUNYA DE PISTA COBERTA

10426547_879083665489157_7815293592451914117_n

Aquest passat diumenge 22 de Febrer l’atleta veterà Jesús Caparrós del Atletisme Terres de l’Ebre va participar al Campionat de Catalunya Veterà de Pista Coberta celebrat a Sabadell.

L’atleta va aconseguir medalla de bronze en la prova de 1500mll amb un temps de 4’17”17 i també tercera posició en la prova de 800mll amb un temps de 2’03”80.


Uso de cookies

Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies y la aceptación de nuestra política de cookies, pinche el enlace para mayor información.plugin cookies

ACEPTAR